1. Przeżywamy dzisiaj w całym Kościele XXXII Niedzielę Zwykłą, w którą modlimy się szczególnie w intencji naszej Ojczyzny przed środowym Świętem Niepodległości – Uroczystości gminne będą tym razem w wersji okrojonej w naszej parafii o godz. 09. 00 Msza św. W przyszłą Niedzielę Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 • W poniedziałek wsp. rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • We wtorek Św. Leona Wielkiego, pap i dokt. Kościoła
 • W środę Marcin z Tours, bp.
 • W czwartek Św. Jozafata, bp. i męcz.
 • W piątek Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.
 1. Na środowe nabożeństwo zapraszamy klasy III i proszę o poprowadzenie dzieci różańca za zmarłych, na czwartek zapraszamy młodzież klas VIII i proszę o poprowadzenie różańca za zmarłych w ramach liturgicznego przygotowania do przyjęcia Sakramentów.
 2. Msze św. popołudniowe w listopadzie połączone z wypominkami i różańcem za zmarłych będą o godz. 16.00 od środy do soboty natomiast w poniedziałek i wtorek o godz. 06. 30.
 3. Bardzo proszę aby kwiaty z porządkowania grobów złożyć na jedno przygotowane do tego miejsce – frakcje zieloną i ziemię ale plastikowe doniczki wyrzucić na śmieci. Dziękuje za pomoc, która pozwoli nam porządkować śmieci i zmniejszyć rachunki za wywóz śmieci.
 4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę i utrzymanie kościoła.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dzisiaj do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.
 6. W naszej wspólnocie parafialnej w tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszek Wideł.