1. W dzisiejszą niedzielę wraz z Kościołem Powszechnym przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich. W prasie katolickiej polecamy artykuły ukazujące znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. Możemy także wesprzeć ubogich nabywając po Mszy Świętej CHLEBKI MIŁOSIERDZIA. Modlimy się także za ofiary wypadków drogowych. 
 2. W tym tygodniu:
 3. Różaniec z wypominkami: w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej o godz. 6 30. Od środy do soboty o godz. 17 30. W niedzielę o godz. 15 30. Ponadto:
 4. W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. O godz. 17 00 Msza Święta w kaplicy na Morsztynówce.
 5. We wtorek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
 6. W środę wspomnienie św. Cecylii, Patronki Muzyki Kościelnej. Naszemu Panu Organiście Marianowi Stachoniowi z okazji przypadającego wspomnienia, a także Orkiestrze Gminno – Parafialnej, Zespołowi Regionalnemu JAKUBKOWIANIE składam podziękowanie i najlepsze życzenia, aby piękno wykonywanej muzyki zbliżało nas do Boga i ludzi oraz dawało wiele radości i satysfakcji, a także zwykłej ludzkiej wdzięczności z pełnionej posługi. Niech św. Cecylia wyprasza przed Bożym Tronem potrzebne łaski.   
 7. W piątek św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy Męczenników. Na Msze Świętą o godz. 18 00 zapraszamy młodzież klas VIII wraz z Rodzicami.  
 8. W sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W naszym Dekanacie odpust w Kamionce Wielkiej. Suma o godz. 11 00.
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Liturgicznej Służbie Ołtarza.
 10. 30 listopada (czwartek), w ramach rekolekcji filmowych zapraszamy do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na film: FIGURANT, o agencie SB, który przez 20 lat inwigilował Karola Wojtyłę. Wyjazd o godz. 18 00. Bilet i przejazd 30 zł. Zapisy w zakrystii. Film zebrał bardzo dobre recenzje.
 11. NA STRONIE INTERNETOWEJ SZCZEGÓŁÓWE INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW WYJEŻDŻAJĄCYCH DO PRAGI. W wersji papierowej można je poprać także w zakrystii.
 12. Dziękuję wszystkim za wsparcie naszej Parafii. Bóg zapłać za indywidualne ofiary.   
 13. Dzisiaj o godz. 17 30 w Domu Pielgrzyma w Pasierbcu wykład: Uniwersalne przesłanie Rodziny Ulmów.
 14. Natomiast za tydzień Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna zaprasza na wyjątkowy koncert BIG BENDU Łososina Dolna. Na scenie zabrzmią największe przeboje Henryka Kuźniaka, twórcy muzyki filmowej. Koncert 26 listopada o godz. 18 00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Łososinie Dolnej. Wstęp Wolny.
 15. Na naszym cmentarzu parafialnym spoczęła ŚP Maria Żakiewicz zd Uryga (l. 72). Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.