1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako niedzielę anielską. Gościmy ks. Stanisława Bożętkę ze Zgromadzenia Księży Michalitów, który na Mszy Świętej o godz. 11.00, dokona poświęcenia figury św. Michała Archanioła z Gargano. Na wszystkich Mszach Świętych głosi Słowo Boże, w którym przybliża nam świat aniołów i archaniołów oraz po każdej Mszy Świętej odprawia nabożeństwo za przyczyną i wstawiennictwem św. Michała Archanioła o uwolnienie i uzdrowienie z nałogów. Bardzo dziękujemy rodzinie z naszej parafii, która ufundowała do kościoła figurę św. Michała Archanioła z Gargano. Na stolikach z gazetami obrazki z modlitwą do św. Michała Archanioła. Zabierzmy je ze sobą. Na stolikach z gazetami znajdziemy już dziś modlitewniki z modlitwami do św. Michała Archanioła (w cenie 10 zł).
  2. Dzisiaj o godz. 15.30 różaniec z wypominkami za zmarłych. W tygodniu różaniec z wypominkami za zmarłych w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej o godz. 6.30. Od środy do soboty o 16.30. Od dzisiaj przed każda Mszą św. w niedzielę (oprócz niedziel wakacyjnych) modlimy się za wypominanych poleconych nam w tym roku. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. W liturgii Kościoła:

We środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. O godz. 16.30 różaniec z wypominkami za zmarłych. O 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy.

We czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.

W sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako ostatnia niedziela roku liturgicznego. W nawiązaniu do apelu Przewodniczącego KEP ws pomocy migrantom Biskup Tarnowski zwraca się z prośbą o włączenie się do zbiórki środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicy naszego kraju. Zbiórka do puszek będzie w niedzielę 21 listopada br.

5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na cele inwestycyjne i ofiary w kopertach. Za wywóz śmieci z cmentarza zapłaciliśmy 5418 zł. Polecamy wszystkich darczyńców naszej parafii w modlitwie nowennowej zanoszonej do Boga za wstawiennictwem Matki Bożej Pocieszenia.

6. Polecamy najnowszy numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w którym przeczytamy między innymi o tym dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas, oraz o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej. W IDZIEMY przeczytamy jak mądrze pomagać bezdomnym i żebrzącym? Wiele osób zadaje sobie to pytanie oraz Wciągnięci w sieć. Codzienność dzieci i młodzieży została zdominowana przez ekrany, a rodzice nie zawsze mają świadomość jak daleko posunął się ten proces. W tygodniku NIEDZIELA. Bieda ma swoją godność oraz Kościół o podatkach. Płacenie podatków to jeden z najgorętszych tematów dzisiejszych czasów. Wielu ludzi pyta jakie jest oficjalne stanowisko Kościoła w tej kwestii.