1. W pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Pańskim Bóg zsyła Ducha Świętego. Wydarzenie to jest dopełnieniem i wypełnieniem Misterium Paschalnego. Potwierdza ono, że Jezus zmartwychwstał, został wyniesiony do chwały Ojca i stale jest obecny pośród nas. Każdy może otrzymać Ducha Świętego i Jego dary, aby służyły naszemu zbawieniu. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocy. Czas Komunii św. wielkanocnej trwa nadal aż do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie.
  2. Jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 6.30, godz. 10.00 i godz. 18.00. 
  3. We wtorek bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłana i męczennika.
  4. W środę – św. Jadwigi Królowej. O godz. 17.30 Różaniec o prowadzenie, którego prosimy Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej. O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Msza Święta. W tym dniu dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami udają się w pielgrzymce dziękczynnej do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Wyjazd o godz. 7.15. 
  5. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W sobotę św. Barnaby.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Trójcy. II niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele inwestycyjne. Po Mszy Świętej popołudniowej spotkanie Rady Parafialnej.
  8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (16 czerwca 2022). O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące rejony naszej parafii:

I SADOWA PROPONOWANE HASŁO „TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ”

II ŁĄCZNE i MORSZTYNÓWKA PROPONOWANE HASŁO „WY DAJCIE IM JEŚĆ”

III KAMYK PROPONOWANE HASŁO „OPOWIADAJCIE, CO WAS SPOTKAŁO”

IV BIAŁA RÓWNIA (strona lewa od Państwa Opoka do mostu) PROPONOWANE HASŁO „BĄDŹCIE JEDNYM CIAŁEM”

9. Zbliża się także odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Będziemy go celebrować 29 czerwca w parafii i 3 lipca o godz. 14.00,w Parku Etnograficznym w Nowym Sączu, w starym kościele dedykowanym Świętym Apostołom. O oprawę muzyczną zadba Zespół Regionalny Michalczowianie. Zachęcamy naszych ogrodników, rolników, sadowników, pszczelarzy, rzemieślników do przygotowania produktów i wystawienia ich na kiermaszu, który będzie towarzyszył odpustowi. Park Etnograficzny daje nam nieodpłatnie możliwość wystawienia produktów. Skorzystajmy!!!

10. 16 czerwca w Boże Ciało w Rzeszowie odbędzie się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Chętni na wyjazd mogą zapisywać się w zakrystii do 12.06, liczba miejsc jest ograniczona! Koszt 30 zł.

11. Z radością informujemy, że nasi młodzi parafianie Karolina Kwarciak i Aleksander Gabryś, uczniowie klasy VIII A, zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce w Pierwszym Diecezjalnym Konkursie o św. Janie Pawle II, w części literackiej. Laureatom gratulujemy. Dostrzegł ten fakt najnowszy Gość Niedzielny, który zamieszcza relacje z konkursu oraz fotografię wyróżnionych.

12. Dziękujemy Bartoszowi Pawłowskiemu i Kacprowi Tokarzowi za grę z wieży naszego kościoła parafialnego, przez cały maj, pięknych pieśni maryjnych. 

13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na tacę oraz ofiary składane w kopertach. Bóg zapłać za kwiaty do ołtarzy. Piękne piwonie i piękne róże.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM płyta CD z serii  BIBLIA AUDIO, a na niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła oraz wspomniana relacja z konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II. W IDZIEMY tematem przewodnim jest BIERZMOWANIE.