1. W pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Pańskim Bóg zsyła Ducha Świętego. Wydarzenie to jest dopełnieniem i wypełnieniem Misterium Paschalnego. Potwierdza ono, że Jezus zmartwychwstał, został wyniesiony do chwały Ojca i stale jest obecny pośród nas. Każdy może otrzymać Ducha Świętego i Jego dary, aby służyły naszemu zbawieniu. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocy. Czas Komunii św. wielkanocnej trwa nadal aż do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 6 30, godz. 10 00 i godz. 18 00. O godz. 17 30 Nabożeństwo Majowe. Druga rocznica śmierci ks. Mariana Stępnia.
  3. W środę Nawiedzenie NMP. Ostatnie Nabożeństwo Majowe.
  4. W I czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa. Dzień Dziecka. Początek nabożeństw czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17 00 wystawienie i adoracja w intencji powołań.  Okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy szczególnie dzieci z klas III.
  5. W I piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 14.00 udamy się do chorych. Od godz. 17 00 Spowiedź Święta.
  6. W sobotę o godz. 17 00 Nabożeństwo I soboty.  
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej.
  8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Ołtarz I – OTO SKARB KOŚCIOŁA – przygotowuje INSTYTUT. Ołtarz II OTO SERCE ŚWIATA – przygotowuje JAROSTOWA. Ołtarz III – OTO POKARM NIEŚMIERTELNOŚCI – przygotowują ŁĘKI. Ołtarz IV OTO BRAMA NIEBA – przygotowują WITOWICE GÓRNE. 
  9. Bóg zapłać za ofiary.
  10. Od 19 maja w polskich kinach można obejrzeć film „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Opowiada on o zmarłym kilkanaście lat temu chłopcu, który w 2020 roku został ogłoszony błogosławionym, stał się patronem młodzieży i internetu, a jego kult rozwija się błyskawicznie, szczególnie wśród młodych ludzi. „Niebo nie może czekać…” to film międzypokoleniowy, który wzruszy zarówno dzieci i młodzież, jak i rodziców oraz dziadków. Dlatego warto do kina wybrać się rodzinnie. Zachęcamy do obejrzenia.