1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś kończy się okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz o 18.00.
  3. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne w związku z przygotowaniem ołtarzy na Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku mieszkańców: 1. Centrum, 2. Domy za cmentarzem 3. Tłoki, 4. Nowiny. Procesja odbędzie się w formie tradycyjnej. W związku z tym prosimy, aby udział w procesji wzięła orkiestra. Próba orkiestry przed Uroczystością Bożego Ciała w piątek o godz. 20 00.
  5. Przypominamy, że codziennie o godz. 17.30 celebrujemy nabożeństwa majowe, w niedzielę o godz. 15.30.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym Europa powoli otwiera się po pandemicznym zamknięciu. Co to oznacza dla pielgrzymów i turystów?
  7. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na budowę kościoła w parafii Świętej Trójcy w Tarnowie oraz za ofiary w kopertach.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Antoni Bukowiec.