1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.
  2. W następną niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego.Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego,w których będziemy się wtedy modlili można składać na kartkach w koszyku wystawionym przed obrazem Jezusa Miłosiernego.Przez kolejne dni Oktawy Wielkanocnej 15 minut przed Mszą św. wieczorną będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, a we Wtorek Wielkanocny po Mszy św. rano.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy angażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego, a szczególnie Panom Organiście i Kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza,Strażakom czuwającym przy Grobie, Panom śpiewającym Pasję, Zespołowi Regionalnemu Jakubkowianie, Orkiestrze, Młodzieży za Drogi Krzyżowe w czasie Wielkiego Postu, a szczególnie za tę ostatnią odprawioną w terenie.Dziękujemy za śpiew oraz przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy także wszystkim biorącym udział w naszych liturgicznych celebracjach.Bóg zapłać za piękne palmy wykonane na Niedzielę Palmową. Dziękuję Księdzu Prałatowi Marianowi za ofiarną posługę w Wielkim Poście.Bardzo dziękujemy za hojne dary na stół wielkanocny na probostwie. Bóg zapłać.
  4. W środę na Mszy Świętej o godz. 16.00 Sakrament Bierzmowania przyjmie młodzież klas VIII. Zebrana wtedy składka przeznaczona będzie na Fundację im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza. Dziękuję młodzieży i ich rodzicom za naczynie na wodę święconą. Bardzo dobrze się sprawdza. W środę także o 17.30 różaniec. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i Msza Święta.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę. Jutro składka na KUL i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
  6. W piątek o 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja do godz. 18.00. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę o godzinie 9.00 spotkanie w kościele uczniów klas III z rodzicami.
  8. W przyszłą niedzielę składka do puszek na CARITAS DIECEZJI TARNOWSKIEJ
  9. Dziękujemy za życzenia, które otrzymaliśmy z wielu instytucji, firm, osób prywatnych.

Drodzy Siostry i Bracia

Życzymy Wam duchowej radości ze świętowania Wielkanocy. Odwagi wśród przeciwieństw. Niech wydarzenie Zmartwychwstania pokona nasze ciemności, wyrwie z lęku, pobudzi do życia, uczyni cierpliwymi w przeżywaniu wydarzeń, które często nie są po naszej myśli. Codziennej bliskości Zmartwychwstałego który żyje i jest z nami. Niech Zmartwychwstały Chrystus stanie się dla Was źródłem pokoju i nadziei. Błogosławionych Świąt. Wasi Duszpasterze. CELEBRUJMY ŻYCIE!!!

Nadesłano do ogłoszeń:

1. Sklep Mrówka w Łososinie Dolnej zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia w godzinach od 9 do 16 na terenie sklepu. Dla najmłodszych animacje, zjeżdżalnie, pokazy strażacki, grill oraz loterie i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla wszystkich klientów.
  2. 24 kwietnia w niedzielę, o godz. 15.00, w budynku Świetlicy w ŁĘKACH, odbędzie się Zebranie Wiejskie mieszkańców wsi ŁĘKI.