OPIS FANFARY
Fanfara została skomponowana na bazie pieśni,  Matko Pocieszenia. Tłumacząc na przykładzie 1 zwrotki można usłyszeć słowa pierwszego wersu Matko Pocieszenia, a w dalszej części… I w opiekę się oddajem…
Fanfara jest zagrana trzy razy. Za pierwszym razem forma jest spokojna z nutą tajemniczości, wprowadzająca i przygotowująca, wiernych do czegoś ważnego, uroczystego, co za chwile ma nastąpić.
W drugiej części tonacja podnosi się o interwał sekundy wielkiej, kiedy już widoczna jest Twarz Maryi wraz z Dzieciątkiem. Instrumenty puzon oraz waltornia grają wyniosłe partie symbolizujące nasze dziękczynienie, oraz prośby o wyproszenie łask.
W trzeciej części tonacja podnosi się o interwal sekundy małej, cały obraz jest widoczny, instrumenty zgodnie z rytmem i harmonią powtarzają swoje partie wyrażając tym samym nasza radość, że jest nam dane znów oglądać oblicze naszej Matki.

Kompozycja:
Sławomir Bryniak, Marcin Surdziel

Trąbki:
Sławomir Bryniak Krystian Waligóra
Tadeusz Szkarłat
(mieszkańcy Łososiny Dolnej)

Waltornia:
Adrian Jędrzejczyk

Puzon:
Eugeniusz Maksymczuk

Tuba:
Jan Joniec

Fanfara została nagrana w studiu Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna.Za przychylność w realizacji projektu, udostępnienie profesjonalnego studia składamy serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor Moniki Sowy.
Nagranie, przygotowanie materiału oraz mastering zostało wykonane przez Pana Dominika Dziedzica, kierownika studia, za co również składamy serdeczne podziękowania.

Kategorie: Aktualności