CZARNOGÓRA – ALBANIA – MACEDONIA

DZIEŃ 1
Wyjazd z Łososiny Dolnej o godzinie 4:00 rano, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Serbii, obiadokolacja i nocleg. (trasa przejazdu około 900km)
DZIEŃ 2
Po śniadaniu kontynuacja przejazdu przez Serbię do Czarnogóry. Na naszej trasie zobaczymy malownicze kaniony rzek i fantastyczne krajobrazy: kanion rzeki Tara nazwany „łzami Europy”, jego głębokość miejscami dochodzi do 1250 metrów. Ta nieprawdopodobnie piękna rzeka wyżłabia sobie drogę najgłębszym kanionem Europy. Na uwagę zasługuje tu czystość wody, która na niemalże całej długości kanionu uznawana jest za pitną. Jej najbardziej malowniczy odcinek położony jest na terenie jednego z najciekawszych Parków Narodowych Czarnogóry – Durmitoru. Majestatyczne góry porośnięte są tu nieprawdopodobnym lasem – „czarnym borem” wyrastającym wprost z nagich skał. Następnie przejedziemy do kanionu rzeki Morača i zwiedzimy XIII-wieczny Monastyr Morača. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (trasa przejazdu około 480km)
DZIEŃ 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż Zatoki Kotorskiej przypominającej norweskie fiordy do Kotoru. Zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie. Wizyta w historycznej części miasta wpisanej od 1979 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Perast, przepłynięcie statkiem do sanktuarium Matki Bożej na Skale, które położone jest na sztucznej wyspie w Zatoce Kotorskiej. Przejazd do Albanii. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg. (trasa przejazdu około 280km)
DZIEŃ 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kruje – miasteczka malowniczo położonego na grzbiecie góry Kruja. Wczesnośredniowieczna stolica feudalnego Państwa Albańskiego. U stóp twierdzy działa słynny bazar z najpiękniejszymi wytworami rękodzieła Albanii.Przejazd do Tirany. Stolica Albanii to miasto pełne życia i kontrastów. Spacer po placu Skandenberga, stanowiącym serce Tirany, katedra katolicka, XVIII-wieczny meczet Ethnem Bey. Przejazd do hotelu położonego nad morzem. Czas na odpoczynek, obiadokolacja i nocleg. (trasa przejazdu około 130km)
DZIEŃ 5, DZIEŃ 6 i DZIEŃ 7
Po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg
DZIEŃ 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Macedonii. Zwiedzanie Ochrydu miasta zwanego w średniowieczu Słowiańską Jerozolimą. W obrębie murów miejskich znajdowało się 365 kaplic stanowiących swoisty kalendarz – jedna na każdy dzień roku. Podczas spaceru po tym uroczym mieście zobaczymy m.in. antyczny teatr, cerkiew św. Bogurodzicy z cennymi freskami oraz wzgórze Plaosnik. Zwiedzanie zakończymy
panoramą z cerkiewki św. Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie ponad wodami Jeziora Ochrydzkiego. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.(trasa przejazdu około 180km)
DZIEŃ 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Skopje. Zwiedzanie stolicy Macedonii w czasie którego zobaczymy między innymi: stare i nowe miasto połączone kamiennym mostem. Stara Carsija – dawny turecki bazar to orientalna plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. W Skopie w 1910 roku urodziła się Anjezë Gonxha Bojaxhiu – św. Matka Teresa z Kalkuty. Wizyta w domu pamięci i Sanktuarium św. Matki Teresy z Kalkuty. Przejazd do Serbii, w godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (trasa przejazdu około 350km)
DZIEŃ 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do Łososiny Dolnej w późnych godzinach nocnych. (trasa przejazdu około 870km)
termin: 24.05 – 02.06.2021
cena: 1950 zł

Cena obejmuje:
Przejazd nowoczesnym autokarem klasy LUX z klimatyzacją, rozkładanymi fotelami, barkiem, WC i DVD, opiekę pilota, 9 noclegów w hotelach***, 9 śniadań, 9 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW, składka na TFG.
Cena nie obejmuje:
Obowiązkowo płatne koszty uczestnictwa 130€ – m.in. bilety wstępu, przewodnicy lokalni, taksa klimatyczna.
UCZESTNICY PIELGRZYMKI MUSZĄ POSIADAĆ WAŻNE DOWODY OSOBISTE!

Zapisy w kancelarii parafialnej.

Kategorie: Aktualności